نبشی نستا یکی از محصولات پرکاربرد این کارخانه است که در ضخامت‌های مختلف و با بهترین کیفیت توسط این واحد برتر تولید می‌شود. در تولید نبشی فولاد نستا حداقل طول دوران استفاده می‌شود و در بازار از استقبال بالایی برخوردار است.

در حال حاضر این کارخانه نبشی با ضخامت‌های ۴ و ۳ میلی متر را تولید و روانه بازار می‌کند. توجه داشته باشید تمامی محصولات تولیدی این شرکت با حداقل تلرانس و بالاترین کیفیت و براساس استانداردهای ملی و بین‌المللی تولید می‌شود. نبشی نستا معمولا گرم نورد دیده است که دارای  مصارف مختلفی اعم از ساخت فونداسیون‌های ساختمانی و صنعتی و غیره است.

معرفی مشخصات نبشی نستا

عمده محصولات تولیدی این شرکت نبشی در ضخامت‌ها و ابعاد مختلف است که در صنعت نیز به نام نبشی نستا شناخته می‌شود. این نبشی‌ها از جنس فولاد محکم و مقاوم هستند. معمولا نبشی فولادی یکی از مهم‌ترین مقاطع فولادی در ساخت و ساز محسوب می‌شود.

به طور کلی می‌توان گفت محصولات تولیدی کارخانه فولاد نستا با دو مشخصه شناخته می‌شود: اندازه بال‌ها و دیگری ضخامت نبشی. این نبشی‌ها در ضخامت‌های ۳ و ۴ در ابعاد L30*30*3 و L40*40*4 تولید و روانه بازار می‌شود که می‌توانید در مصارف مختلف از آن بهره‌مند شوید.

در صنعت ساخت و ساز نبشی پروفیل با دو ضلع عمود بر یکدیگر استفاده زیادی می‌شود. توجه داشته باشید این محصول که توسط کارخانه فولاد نستا طراحی و تولید می‌شود به صورت پرسی و فابریک تولید خواهد شد.

نوع فابریک آن معمولا از فولاد تشکیل می‌شود که وسط آن حجیم‌تر می‌شود و شکل داده می‌شود. بنابر این ماهیت نبشی پرسی از نوع ورق فولادی است. تنها تفاوتی که نبشی پرسی و نبشی فابریک با یکدیگر دارند نبشی فابریک از همان ابتدا فرآیند به صورت نبشی از خط تولید خارج خواهد شد.

کاربرد نبشی نستا

نبشی نستا از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است که مهمترین آن عبارتند از:

  1. استفاده از نبشی در ساخت ستون‌ها و خرپا‌های به کار رفته در اسکلت فلزی
  2. استفاده از نقشه کشی در ساختمان: این کار برای مهار دیوارهای سفالی و دیوارهای آرام صورت می‌گیرد.
  3. استفاده از نبشی در چارچوب‌های ساده در و پنجره
  4. استفاده از لقمه برای تیرآهن در ساختمان‌ها

البته در نظر داشته باشید که استفاده از نبشی‌ها تنها در ساختمان سازی محدود نیست و کاربردهای دیگری نیز دارد. برخی از کاربردهای آن در صنایع دیگر عبارتند از:

  1. ساخت ساپورت لوله در نیروگاه پتروشیمی خطوط لوله
  2. استفاده از نبشی در ساخت پایه برای تجهیزات فیزیکی
  3. استفاده از نبشی برای ساپورت سینی کابل برق
  4. استفاده از نبشی در ساخت قفسه‌های آهنی

استانداردهای نبشی کارخانه فولاد نستا

نبشی‌های فولاد نستا با کم‌ترین خطا و بر طبق استانداردهای ملی و بین‌المللی ISIRI 13968-1، DIN EN 10056-2 و GOST 8510 تولید می‌شوند. در صنعت نبشی، فولاد نستا را به نام Hot Equal Angle Steel و در بازار به نام «نبشی‌های گرم نورد دیده بال مساوی» نیز می‌شناسند. از نبشی‌های فولاد نستا در ساخت آسانسور، ساخت انواع ستون و خرپا، ساخت فونداسیون ساختمانی و صنعتی، اتصال پل‌ها و ستون‌ها و ساخت انواع سازه‌های فلزی و فضایی استفاده می‌شود.

شیوه تولید نبشی فولاد نستا در کارخانه

نبشی فولاد نستا به دو شکل پرسی و فابریک تولید می‌شود. این محصول در واقع یک صفحه فولادی است که وسط عرض آن خم شده و شکل گرفته است. ازجمله تفاوت‌های نبشی پرسی و ورق فولادی این است که نبشی پرسی از همان ابتدا به‌صورت نبشی از خط تولید خارج می‌شود. نبشی فولادی تولیدشده در کارخانه فولاد نستا درنهایت به بهترین شکل بسته‌بندی‌ شده و به خریداران عرضه می‌شود.

قیمت نبشی نستا و عوامل تأثیرگذار بر آن

این مجموعه در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین مراکز تولید نبشی در کشور است که محصولات تولیدی آن، از محبوبیت و مقبولیت بالایی در بازار برخوردار هستند.

نبشی‌های تولیدی این کارخانه، از نوع سبک و با بال‌های مساوی بوده که در سایزهای ۳ تا ۱۰ میلی‌ متر و در ضخامت‌های متفاوت، به بازار عرضه می‌شوند. این محصولات، از نوع نورد گرم و با کمترین تلورانس، تولید می‌شوند.

از جمله پارامترهای تاثیرگذار در تعیین قیمت این محصولات، می‌توان به تلاطم بازار ارز اشاره کرد. نوسانات دائمی بهای دلار، تأثیر بسیار مخربی بر قیمت روزانه آن‌ها می‌گذارد که خود متأثر از تحریم‌های اقتصادی است. همچنین ارزش جهانی آهن، هزینه‌های جانبی تولید، ابعاد، جنس و میزان تقاضا و عرضه نیز می‌توانند نقش زیادی در این تغییرات داشته باشد.

قیمت روز نبشی نستا، تحت تأثیر فاکتور مهم دیگری به‌نام وزن نیز بوده که می‌تواند در تعیین قیمت نبشی نستا و فروش این مقطع فولادی، دخیل باشد. به‌عنوان مثال، وزن تقریبی سایز ۳ این محصول، برابر ۷ کیلوگرم بوده در حالی که وزن نبشی سایز ۱۰ برابر ۸۸ کیلوگرم است.

قیمت نهایی نبشی ساختمانی بستگی به ضخامت، سایز و هزینه‌های مربوط به حمل و نقل آن دارد. اما این موارد به تنهایی موثر نبوده و قیمت این محصول تحت تاثیر نرخ ارز در بازار دچار تغییرات چشم گیری می‌شود.

نبشی ساختمانی یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین پروفیل‌‌های ساختمانی می‌باشد که در نقشه‌‌های مهندسی با حرف «L» نمایش داده می‌شود. در بازار مقاطع فولادی نبشی ساختمانی را به عنوان نبشی st37 نیز می‌شناسند.

جمع بندی معرفی و ویژگی‌های نبشی فولاد نستا

با توجه به رعایت استانداردهای مهم کشوری و بین‌المللی، نظیر ISIRI، DIN‌ و GOST8510 در تولید محصولات این کارخانه، کیفیت بالای آن‌ها می‌تواند در تعیین قیمت نبشی نستا، تأثیرگذار باشد. خریداران می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت آهن اسپات از تغییرات قیمت انواع نبشی نستا به ‌صورت لحظه‌ای، آگاه شوند.

در سال‌های اخیر عوامل مختلفی از جمله میزان عرضه و تقاضا، نرخ ارزهای خارجی، رکود ساخت و ساز، تحریم‌های اقتصادی و سایر عواملی از این قبیل همگی باعث شده‌اند تا بازار فولاد و خرید و فروش آهن آلات با نوسان بسیار زیادی مواجه باشد.

امروزه قیمت‌ها نه تنها روزانه بلکه لحظه‌ای تغییر پیدا می‌کنند. در این اوضاع به شدت نسبت به وجود یک مرجع معتبر برای آگاهی از قیمت‌های مقاطع فولادی مختلف احساس نیاز می‌شود. از این رو ما در آهن اسپات بر آن شده‌ایم تا با استعلام قیمت از برترین و شناخته شده‌ترین واحدهای تولید فولاد کشور، مرجعی برای اعلام قیمت باشیم.